Jutta Leerdam herpakt zich op 500 meter en houdt zicht op Olympisch ticket

Jutta Leerdam heeft zich zondag tijdens het Olympisch Kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf sterk hersteld van haar eerdere deceptie. Met een tijd van 37,24 seconden klokte ze de tweede tijd op de 500 meter, achter winnares Femke Kok. Hiermee heeft Leerdam haar kansen op deelname aan de Spelen in Milaan aanzienlijk vergroot.

Femke Kok was oppermachtig en noteerde in de eerste omloop met 36,87 direct een nieuw baanrecord. Leerdam volgde op gepaste afstand, maar haar tweede plek is cruciaal voor de selectiematrix. In haar tweede rit, die ze alleen moest rijden na een diskwalificatie van Marrit Fledderus, kwam Leerdam niet meer aan haar toptijd (37,57).

Aanwijsplek

Door de tweede plaats staat Leerdam momenteel tiende op de KNSB-matrix, net buiten de negen directe startplekken. De kans is echter groot dat ze doorschuift, omdat Marijke Groenewoud naar verwachting de aanwijsplek voor de massastart krijgt en al geplaatst is.

Een kwalificatie op de 500 meter is dubbel belangrijk voor Leerdam: het maakt het voor de KNSB logischer om haar, na haar val op Tweede Kerstdag, alsnog een aanwijsplek toe te kennen voor de 1.000 meter.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

RSS
Follow by Email
YouTube
LinkedIn
Tiktok