Kern Nieuws

Westlander en Hagenaar aangehouden in onderzoek naar illegale medicijnen

Foto : Ter illustratie — Foto: Ende Media

DEN HAAG – In een onderzoek naar de grootschalige verkoop van illegale medicijnen en harddrugs zijn op 20 oktober drie verdachten aangehouden en zijn dertig websites offline gehaald. Het onderzoek werd uitgevoerd door de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies onder gezag van het Landelijk Parket.

Het drietal wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten die de verkoop en levering van illegale medicijnen betrof, met de dood van drie personen tot gevolg. De verdachten verkochten via webshops zoals slaappillen.net en regioapp.net harddrugs en vervalste pillen met daarin levensgevaarlijke middelen.

Het onderzoek startte naar aanleiding van eerdere zaken nadat in korte tijd drie mensen overleden na het innemen van pillen die leken op oxycodon, maar in werkelijkheid nitazenen bevatten. Deze synthetische opioïden zijn vele malen sterker dan oxycodon, waardoor het risico op een overdosering levensgevaarlijk groot is.

Bij de aanhoudingen gaat het om een 35-jarige man uit de gemeente Westland, een 39-jarige man uit Rotterdam en een 66-jarige man uit Den Haag. Zij zouden een rol hebben gespeeld bij het bouwen en onderhouden van de websites en het beheer van het klantencontact.

Tijdens het actie- en onderzoeksmoment zijn doorzoekingen verricht op vijf locaties, verspreid over drie woningen, een opslagbox in Den Haag en een werklocatie in Bergschenhoek. Daarbij zijn onder meer cryptowallets, contant geld en waardevolle goederen in beslag genomen. Ook werden in samenwerking met het Team High Tech Crime meerdere servers en bijbehorende data offline gehaald voor nader onderzoek.

De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. Zowel de politie als het Openbaar Ministerie en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd benadrukken het gevaar van online aangeschafte medicatie en adviseren dringend om medicijnen uitsluitend via een huisarts en apotheek te betrekken.

📡 Hier uw boodschap of advertentie ★ www.endemedia.nl uw mediapartner ★ www.surfradio.eu al meer dan 25 jaar uw stream station ★ www.watermunt-economie.nl Wees loyaal koop lokaal ★ Hier uw boodschap neem contact op via info@westlandreport.nl ★   ☆  

Meer uit Kern Nieuws