Wat een paar maanden geleden nog een onbereikbaar doel leek, is werkelijkheid geworden voor Jasper van der Ende en zijn team ‘Une Baguette Fromage’. In de prestigieuze kwantitatieve handelswedstrijd Prosperity 2, georganiseerd door IMC Trading, heeft het team een fenomenale prestatie neergezet. Tussen bijna 19.000 actieve teams wereldwijd eindigden zij als eerste van Europa en bezetten zij de vierde plek op de wereldranglijst.
Dit succes kwam niet zonder slag of stoot. De competitie dwong het team tot het uiterste. Het proces bestond uit talloze lange nachten waarin handelssystemen werden verfijnd, diepgaand onderzoek naar marktmicrostructuur en het bouwen van eigen backtesting-tools. Onder intense tijdsdruk werden strategieën vanaf nul opgebouwd, waarbij het team leerde dat falen erbij hoort: veel ideeën mislukten volledig voordat de winnende formule werd gevonden.
Een cruciale les tijdens dit traject was de kracht van eenvoud. Juist door strategieën te versimpelen in plaats van complexer te maken, bleken de systemen robuuster en succesvoller.
Voor Jasper heeft de competitie niet alleen prijzengeld en een topnotering opgeleverd, maar ook een carrièrepad bevestigd. De passie voor systematisch handelen en kwantitatieve financiering is door deze ervaring definitief aangewakkerd.
De nauwe samenwerking met teamgenoten Guilhem Doat, Dylan Conrad, Teun Schuur en Thomas St Ges vormde daarbij het meest waardevolle aspect; het gezamenlijk oplossen van complexe problemen heeft geleid tot verbindingen die de competitie overstijgen.
Om iets terug te doen voor de handelsgemeenschap, werkt het team momenteel aan een openbaar artikel. Hierin zullen zij hun onderzoek, strategieën en de geleerde lessen delen, in de hoop toekomstige deelnemers en geïnteresseerden in de wereld van algorithmic trading te inspireren.





Geef een reactie